Şifremi unuttum
Reklami kapat [x]
Favori dizilerime ekle

American Gods

2017
Fantastik, Gizem
60 dk dakika
ABD
IMDb 8.3
Neil Gaiman’ın 2001 yılında yayımlanan aynı isimli romanından uyarlanan American Gods’ın senaryosunu Bryan Fuller ile Gaiman birlikte kaleme alıyor. Starz kanalında 2017’nin ilk aylarında izleyiciyle buluşacak olan dizi, gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahip olan Shadow’un hikayesini ele alıyor. American Gods, mitolojinin eski Tanrıları ile modern dünyanın teknoloji, uyuşturucu, aç gözlülük ve ünlü kişilere tapması sonucu doğan Tanrıların giderek kızışan anlaşmazlıklarının öyküsünü anlatıyor… Geçmişte birtakım kirli işlere bulaşmış olan Shadow, cezasını tamamlamak üzeredir. Artık tek istediği, eşi Laura’yla birlikte sessiz sakin bir yaşam sürmek ve beladan mümkün mertebe uzak durmaktır. Ta ki, eşinin korkunç bir kazada hayatını kaybettiğini öğrenene kadar. Cenazeye gitmek üzere bindiği uçakta bir adamla tanışır. İsminin çarşamba olduğunu söyleyen bu düzgün giyimli, yaşlı adam, Shadow hakkında hiç kimsenin, hatta kendisinin bile bilmediği şeyler anlatır ve onu yaklaşan fırtınaya karşı uyarır. Bundan böyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır, çünkü günlük hayatın o sakin yüzeyinin altında, Amerika’nın ruhunu ele geçirmek için büyük bir savaş kopmak üzeredir.

Dizi hakkında ne dediler?

Ks - 5 saat önce
Güzel olmus
Hüsamettin - 10 gün önce
Dizi puanı hak ediyor, izlemekten en çok keyif aldığım diziler arasına girdi bile.
Buğra Han - 16 gün önce
Aslında dizi güzel anlıyana. Mitolojini eski tanrılarla günümüz konularını anlatıyolar. Oyuncular efso. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
sezgin - 20 gün önce
dizinin ilk bölümünü seyrettim ve beğenmedim. birbirinden kopuk epizotlar, anlamsız konuşmalar, karakter bile olamamış kartondan tipler. sevmedim.
kadiryalcinist - bir ay önce
güzel bir başlangıç.sahneler efsane...