Favorilerime ekle

Band of Brothers

2001 Savaş, Aksiyon, Macera, Dram 70 Dakika ABD Yönetmen: David Frankel, Mikael Salomon IMDb: 9.5


Dünya onlara güvendi, onlar da birbirine...
Band of Brothers;
2. Dünya Savaşı'nı anlatan en başarılı TV dizisi olarak gösterilen Kardeşler Takımı, askerler arasındaki görev duygusu, dostluk, güveni son derece etkileyici sahnelerle sergileyen bir cesaret öyküsü.

Band of Brothers / Kardeşler Takımı, tarihçi ve biografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanından uyarlanan, II. Dünya Savaşı temalı, 10 bölümlük televizyon dizisi serisidir. Ortak yapımcılığını, Akademi Ödüllü Er Ryan'ı Kurtarmak filminde beraber çalışan Steven Spielberg ve Tom Hanks üstlenmiştir.

Dizi, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay'ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia'daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Operasyon Market Garden ve savaşın sonunda doğru gerçekleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir.

Dizideki olaylar Ambrose'nin Easy Bölüğünden hayatta olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır.

Bu diziyi izledim
1. Sezon
10 Bölüm

Dizi hakkında ne dediler?

  1. @Babilik8

    HBO kalitesi diyorsunuz dizinin ilk yayınlandığı zamana bakarsanız neden kötü anlarsınız 2001 yılında dizi çekiyorsun böylesi. kalitesi o kadar iyi değil o kadar da kötü değil bence süper :)

  2. @PL JonSnow

    Dizi gerçekten çok güzel.Fakat HBO daha kaliteli bir çekim yapmasını beklerdim.Savaş sıraların'da kameramanlar o kadar kötü çekim yapmışlarıki.Hiçbirşeye odaklanılmıyordu.Nasıl diyeyim kamera böyle sallanıyor,oyuncuyu ve o sırada olan şeyler.Sarsılarak izliyorduk.Ve son olarak patlama sahnelerin'de biraz daha kaliteli ola bilirdi.Montaj olduğu ap açık orta'da

  3. @ulkertolga

    savas, dostluk ve kardeşlik mükemmel tek kelime ile..

×