Death Note Üye Girişi Yaparak
Favorilerinize Ekleyebilirsiniz

Death Note

2006 Animasyon, Suç, Dram 24 Dakika Japonya Yönetmen: Tetsuro Araki, Tomohiko Ito, Hiroyuki Tsuchiya IMDb: 9.0


Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir. Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir." Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür. Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

İzlediğiniz dizileri belirlemek için
üye girişi yapın.
1.Sezon
37 Bölüm

Dizi hakkında ne dediler?

 1. @Özge gul (Misafir)

  Çok gzl
  Geçen sene izlemiştim
  3 kere baştan sona izledim.
  Hala da keyifle izliyorum
  Israrla tavsiye ederim

 2. Sadece waovvv.Olay örgüsü o kadar akıcı ve zekice kurgulanmış ki bayaa iyi

 3. @Kinqie;

  "Anime" diye atlanmaması gereken bir yapıt, 25 bölümden sonrasını her ne kadar beğenmesem de ilk 25 bölümü anime tarihindeki en güzel bölümlerdendir bence. İzlenmeli, izletilmeli.

 4. @Halo;

  Diğer animeleri bilmem ama bu kesinlikle izlenmesi gereken bir yapıt anime diye on yargili olmayın ben de başta izlemek istemedim ama gerçekten müthiş bir anime ben 2 kere izledim

 5. @CB (Misafir)

  izlediklermin en iyisi

×