Şifremi unuttum
Reklami kapat [x]
Reklami kapat [x]
Favori dizilerime ekle

Family Guy

1999
Animasyon, Komedi
22 dakika
ABD
IMDb 9.9
Emmy adayı çizgi dizi “Family Guy”ın kahramanları, üç çocuklu, orta halli bir aile. Ani geri dönüşleri ve ilgisiz kültürel referanslarıyla, yaygın ve sadık bir hayran kitlesi var.

Son yılların en fazla heyecan yaratan çizgi dizisi Family Guy, The Simpsonsa benzer bir aile çevresinde geçiyor. Baba işçi, aile orta halli, üç çocukları, bir de köpekleri var. Baba Peter Griffin sık sık kendi antikalıklarının ceremesini çeken Katolik bir İrlandalı-Amerikalı. Dizi devam ederken, kısmen de Afrikalı-Amerikalı olduğunu öğreniyor. Oysa hiç de karaderiliye benzer hali yok. Karısı Louis piyano öğretmeni ama esas olarak evkadını. Louis, zengin ve sosyetik Pewterschmidt ailesinden geliyor. Yeniyetme kızları Meg Griffin, çirkinliği yüzünden hep şaka konusu oluyor. Oğul Chris ise, pek çok yönden babasının genç bir versiyonundan farksız.

Ama ailenin en ilginç üyeleri, bebek Stewie ile köpek Brian. Stewienin aklı fikri dünyaya hâkim olmakta. Annesinin karnından, üzerinde “Bombala!” noktacıkları olan bir Avrupa haritasıyla çıktığı söyleniyor. İkinci hedefi de, annesini öldürmek. Stewie kötünün kötüsü, doğuştan canavar ve çok komik. Hayli anlaşılır şekilde konuşsa da ailesi, onun yaşını göz önüne alarak söylediği bazı şeyleri anlamazlıktan geliyor. Köpek Brian ise zeki, hatta entelektüel ve konuşabiliyor! Ailenin annesi Loise karşı da romantik duygular besliyor. Ailenin, Stewieye bebek muamelesi edeceğine onu gerçekten anlayan tek üyesi. İki ayağının üstünde yürüyor, martini içiyor, kendi arabası var, Griffinlerle oturup sohbet ediyor. Zaman zaman köpek nitelikleri benimsediği de oluyor.

Family Guy, 1990ların ortasında, dizinin yaratıcısı olan Seth MacFarlanein yaptığı yaklaşık 10ar dakikalık iki kısa filmden doğdu. İki ana karakteri vardı: Aptalca şeyler yapan şişman, yaşlı, saçları açılmış Larry ile, çoğu insandan daha akıllı olan konuşan köpek Steve. Bu filmlerin ikincisi, 1997de Cartoon Networkte yayınlandı. Fox yöneticileri iki kısa filmi de gördü ve MacFarlanee, onların üzerine kurulmuş bir dizi geliştirme şansı verdi. Sonuçta ortaya Family Guy çıktı. MacFarlane dizinin bütün senaryolarını yazmıyor. Ama aralarında Peter, Brian, Stewie, Glenn Quagmire, Tom Tucker ve başkalarının da bulunduğu pek çok karakteri seslendiriyor.
1. Sezon
7 Bölüm
2. Sezon
21 Bölüm
3. Sezon
22 Bölüm
4. Sezon
27 Bölüm
5. Sezon
18 Bölüm
6. Sezon
12 Bölüm
7. Sezon
16 Bölüm
8. Sezon
21 Bölüm
9. Sezon
18 Bölüm
10. Sezon
23 Bölüm
11. Sezon
22 Bölüm
12. Sezon
21 Bölüm
13. Sezon
17 Bölüm
14. Sezon
20 Bölüm
15. Sezon
17 Bölüm

Dizi hakkında ne dediler?

enbg38 - bir yıl önce
metallicanın olduğu bolüm hangisi bilen var mı
slcn - 3 yıl önce
muhteşemm
TuranSayar - 3 yıl önce
Sorun sadece senkronizasyon değil ki, şimdi fark ettim 4. sezon 10. bölüm itibariyle tüm bölümlerin altyazıları birbirine karışmış. Birşeyler yaparsanız seviniriz, yapmayacaksanız da lütfen söyleyin bir daha vakit kaybetmeyelim burada. Başka siteler de var, orada izleyelim.
KinYas - 3 yıl önce
3. sezonun hemen hemen her bölümünde altyazılarda senkronizasyon sorunu var. Ayrıca türkçe karakterleri görüntüleme sorunu var. Madem öyle en azından ingilizce karakter kullanıp çeviren arkadaş hepimizi eziyetten kurtarsaydı. İlgilenilmesi gerek.
TuranSayar - 3 yıl önce
çoğu bölümde sıkıntılar var. Özellikle çeviri konusunda. Hatalı demiyorum, ama kahramanlar konuştuktan 5-6 saniye sonra gelen altyazılar var. lütfen ilgilenin !
brnylmz - 3 yıl önce
Tek kelimeyle.. HARİKA!!1