Şifremi unuttum
Reklami kapat [x]
Favori dizilerime ekle

Hell on Wheels

2011
IMDb 0.0
Hell on Wheels; Breaking Bad,Mad Men ve The Walking Dead gibi çok ses getiren yapımları yayınlayan AMC kanalı bu hafta itibariyle ilk sezonunu 10 bölüm olarak sipariş ettiği western dizisi Hell on Wheelsin pilot bölümünü yayınladı.

Dizi 1800lü yıllardaki Amerikan iç savaşında eşini kaybeden asker Cullen Bohannonun intikam alma mücadelesini anlatıyor. Kendisini intikam yolunda kanunsuzluğun hüküm sürdüğü Hell on Wheels kasabasında bulan Bohannon kıtalararası demiryolu inşaatında çalışırken bazı gerçeklerle yüzleşiyor.Daha fazlasını spoile etmemek için söylemeyeceğim. Basit bir intikam mücadelesini konu alıyormuş gibi görünüyor başlangıçta fakat mevcut dönemin koşullarını gayet iyi yansıtabilecek potansiyelde olduğunu ilk bölümle bize gösterdi Hell On Wheels. Özellikle Western sevenlerin asla kaçırmaması gereken bir yapım olduğunun altını çizelim.

Dizide tanıdık yüzler pek yok, Cullen Bohannon rolünde Anson Mount,Lilly Bell rolünde Colm Meaney oynuyor. Serinin yazarları Joe ve Tony Gayton kardeşler. Dizi Kanadada çekiliyor. AMC kanalının başkanı Charlie Collier bahsi geçen dönemin Amerikan Tarihi içerisinde çok önemli olduğunu ve üzerinde titizlikle durulması gerektiğini belirterek seriye çok güvendiğini açıklamış.

AMC kanalı kolay kolay dizi iptal etmeyen bi kanal olarak göze çarpıyor, yaptığı işlere bakacak olursak kaliteden ödün vermediklerini de anlayabiliriz, bu sebeple Hell on Wheels western tarzında yapılmış en güçlü eserlerden birisi olacaktır diye düşünüyorum.
1. Sezon
10 Bölüm
2. Sezon
10 Bölüm
3. Sezon
10 Bölüm
4. Sezon
13 Bölüm
5. Sezon
14 Bölüm

Dizi hakkında ne dediler?

burak48 - 2 yıl önce
8. bölüm ne zaman çıkacak artık
Nessie - 3 yıl önce
İlk bölüm itibariyle, deadwood'un demiryolunda geçen gibi bi şey olmuş diyebiliriz.Amerikan iç savaşının hemen ertesinde geçen dizi, demiryolu inşaası arkplanında, intikam seferine çıkmış bir ana karakter etrafında; yeni kalkan kölelik, amerikan kapitalizminin ilk adımları, din motifi, ırk meselesi, ekmek mücadelesi, kodaman açgözlülüğü çeşitlemeleriyle sağlam bir temel kurmuş gibi.Başroldeki Jim caviezel-billy crudup kırması eleman için daha olur vermedim.Dediğim gibi, bende bir deadwood tadı(ki bu tat bence çok bariz) bıraktığı için şans vermeye karar verdim.Bakalım nereye varacak bu hikaye.
paladin34 - 3 yıl önce
bölümler için çok teşekkürler süpersiniz...
paladin34 - 3 yıl önce
arkdaşlar bölümler eklenmeli gerçekten kaliteli bi dizi...