Favorilerime ekle

Sherlock

2010 IMDb: 0.0


Sherlocku hiç böyle görmediniz! Sör Conan Doyleun kahramanını günümüze taşıyan Sherlock'ta ünlü dedektif, modern teknolojiden yararlanan biri olarak karşımızda.

Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, cinayet dosyalarını nasıl çözerdi? Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor. Polise danışmanlık yapan bir kiralık dedektif olan Sherlock Holmes, izleyeceğimiz ilk bölümde John Watson ile tanışıp, tıpkı orijinal hikayedeki gibi Baker Sokağı'nda bir daire tutuyor. Birlikte ilk davaları zehirli bir hapla intihar etmiş gibi görünen üç kişinin cinayetinden kimin sorumlu olduğunu bulmaktır.

Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes'ta The Other Boleyn Girl ve Atonement'taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch'i izliyoruz. Ortağı Watson'ı canlandıran Martin Freeman'i ise Love Actually ve The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'deki başrollerinden hatırlayabilirsiniz.

BBC mini dizisi Sherlock ikinci sezonuyla izleyicilerin karşısında. Sherlock ile Watson rolünde Benedict Cumberbatch ile Martin Freeman yine hoş bir denge tutturmuş.

İkinci sezonda yine Sherlock Holmesun kısa hikaye ve romanlarından uyarlanmış üç bölüm var. Birincisi, A Scandal in Bohemiadan yola çıkan A Scandal in Belgravia; ikincisi üstadın belki de en meşhur macerası olan The Hound of Baskerville; üçüncüsü de izleyenleri çok etkileyen The Reichenbach Fall. Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes'ta The Other Boleyn Girl ve Atonement'taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch'i izliyoruz. Ortağı Watson'ı canlandıran Martin Freeman'ı ise Love Actually ve The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'deki başrollerinden hatırlayabilirsiniz. Cumberbatch ile Freemanın adlarının yanında şimdi, sırasıyla Tinker Tailor Soldier Spy ve The Hobbit yazıyor. İlkini, Smileynin sağ kolu Peter Guillam, ikincisini de Bilbo Baggins olarak izleyeceğiz. Bu arada, ilk kez birinci sezonun The Great Gameinde izlediğimiz kötünün kötüsü Moriartyde aktör Andrew Scotta da (Saving Private Ryan) dikkatinizi çekeriz.

Kaynak: cnbce.com

Bu diziyi izledim
1. Sezon
3 Bölüm
2. Sezon
3 Bölüm
3. Sezon
3 Bölüm
4. Sezon
4 Bölüm

Dizi hakkında ne dediler?

 1. @misafir

  5. sezon gelecek mi ? bir bilgisi olan var mı

 2. @blabla

  bla bla bla bla *-* bla bla

 3. @burak

  mary watson vuruluyor

 4. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @ferdi yüksel

  Tekrar tekrar açıp izledim
  Bende kendimi biraz sosyopat olarak tanımlandırıyorum.Emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim..

 5. @Lycka

  Bu diziye bu kadar geç başladığım için üzgünüm çünkü insanlar bir sonraki sezonu 2 sene beklerken ben lap diye tek tuşla açmıştım. Özür dilerim :( Keşke hafızam silinse de defalarca kez aynı heyecan ve merakla izleyebilsem. Sherlock izlediğim en iyi kurguya sahip dizi. Hayran olmamak elinizde değil.
  M U A Z Z A M

 6. @balpetegi5529

  Diziyi bitirmesinler bu sezondaaaa baska dizi izleyemiyorum hepsi kotuymus gibj geliyorrr

 7. @sherlockreyiz

  Dizinin tüm sezonlarını izlediğim hayatımda izlediğim en güzel 3 dizi arasında. Sürükleyici etkileyici ve kafa yordurucu bir dizi ilk bölümü izlediğiniz zaman geri kalan tüm bölümleri istemsizce izleyeceksiniz polisiye türü olan bu dizi türünün en iyisi tüm oyunculuklar efsane her sezonda 3 bölüm olması dizinin vazgeçilmezler arasında olmasını sağlıyor kesinle izleyin ve izletin.

 8. @svchost

  Tek sorunu az bölüm olması tadı damağınızda kalıyor

 9. @Dijey

  Çok Güzel Bir Dizi Fakat Çok Az Bölümü Var

 10. @qwenwol

  Bunca yıldır dizi izlerim fakat bu tarz ve işleniş çok farklı.İzledikten sonra insanın ufku açılıyor.Kesinlikle izleyin...

 11. @merhaba1906

  Tam anlamıyla anlatılmaz izlenir bir dizi, Sherlock bir efsane ve çok çok çok harika bir dizi.Eğer gerçekten güzel bir dizi izlemek istiyorsanız Sherlock'u izleyin. Ama dışarıya çıkmadan önce izlemenizi tavsiye etmem.Çünkü bindiğiniz otobüste veya yolda yürürken aklınıza Sherlock gelip pişmiş kelle gibi gülebilirsiniz:D VE SHERLOCK 4.SEZONU HEYECANLA BEKLİYORUM.

 12. @BuseSakarr

  2015 ocan ayının basında yenı sezon baslayacak 1 ek noel bölümle toplam 4 bölüm olacak. Yönetmeni gecenlerde acıklama yapmıstı

 13. @BuseSakarr

  2015 ocan ayının basında yenı sezon baslayacak 1 ek noel bölümle toplam 4 bölüm olacak. Yönetmeni gecenlerde acıklama yapmıstı

 14. @cameronmonaghan

  Allahım bir sherlockians olarak yeni sezonu beklerken ölmessem iyidir ya ne kadar geç geliyo sezonlar. Bu arada mükemmel bir dizi bütünm kitaplarını okudum herşeyi biliyorum bu modern sherlock mükemmel olmuş. :D :D :D

 15. @R0001

  yeni sezon ne zman gelceck tam bi tarih varmı netleşmişmi?

 16. @PoisonTR

  Tek kelimeyle mükemmel :)

 17. @dizicii

  Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Mükemmel bir dizi.Keşke daha çok bölümleri olsa..

 18. @sherly

  Canım sıkıldıkça, boş zamanlarımda açıp tekrar tekrar izlediğim bir dizi. Her izleyişimde yeni bir şeyler farkediyorum, "aaa bunu nasıl görmemişim" gibi tepkiler veriyorum. Günümüz dizileri arasında en zekice hazırlanmış senaryoya sahip olduğunu düşünüyorum. Özellikle Sherlock Holmes serisini (film ve kitap) sevenler için harika bir dizi. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman rollerine cuk oturmuşlar. Bu kadarda olmaz diyorsunuz izlediğiniz zaman. Özellikle Sherlock'un inceleme yaparken hızlı hızlı konuştuğu sahneler bir harika. Bir yandan bir insan aklını nasıl böyle kullanabilir diye düşünürken, bir yandan da konuşulanları yakalamaya çalışıyorsunuz. Tabii bu sırada da adamın aksanına ve ses tonuna hayran oluyorsunuz. Altyazıları konuşmalar çok hızlı olduğundan dolayı kaçırdığınızdan ya da anlamadığınızdan ötürü de sürekli geri almak diziyi izlemenin cabası. :) Oyuncuların yoğunluğundan dolayı sezon araları çok uzun oluyor. Bu yüzden eğer izleyecekseniz bölümleri sindire sindire yavaş yavaş izlemenizi tavsiye ederim. Bağımlılık yaptığı taktirde günlerce hatta yıllarca yeni bölümleri beklemek ızdırap çekmenize ve merak içinde kalmanıza sebep olabilir :) Ayrıca "Moriarty" rolünde ki "Andrew Scott"'ın hakkını da yememek lazım. Oda rolüne cuk diye oturmuş, sanki yerine başkası olamazdı diye düşündürüyor.
  Ek olarak Ocak 2015'de özel bir bölüm için çekimlere başlanacak ve bu özel bölüm yine 2015 yılında yayınlanacak ve yine 2015 yılında 4.sezon çekimlerine başlanacak ve maalesef 2016 yılında 4. sezon ekranlarda olacak. İyi seyirler.

 19. @ScottMcCall

  Bence mükemmel bir dizi herkese tavsiye ediyorum yani SHERLOCK gibisini bulamazsın bunu gibi güzel başka bir dizi olduğunu zannetmiyorum.İzlesem mi izlemesem mi demeyin hemen izlemeye başlayın yoksa çok sey kaçırırsınız benden söylemesi


  SH

 20. @guleRecep

  Tek bir kelime bile kaçırmadan izlemek zorundasınız :) Ayrıca 2 sene bekleyip 4 bölüm göstermek de ayrıca üzücü.

 21. @BeyzaSolmaz

  Tek bir kelimeyi bile kaçırmadan izlemeyi gerektirir...

 22. @sherly

  Şimdiye kadar izlediğim diziler arasında en güzel senaryoya sahip dizi. Yeni izleyecekseniz yavaş yavaş izleyin şu 9 bölümü, yoksa benim gibi 2016'yı zor edeceksiniz. İzlemeyen çok şey kaçırır..

 23. @Tufan07

  hepsi resmen film tadında artı güzelliği işte birbirleriyle bağlantıda olması :)

 24. @kolombia-men-

  A IM SHER LOCKED

×