Favorilerime ekle

Spartacus Blood and Sand

2010 Aksiyon, Macera, Biyografi 55 Dakika ABD Yönetmen: Jesse Warn, Michael Hurst, Rick Jacobson IMDb: 8.6


Romalıların ihanetine uğradı, köleliğe zorlandı ve bir gladyatör olarak yeniden doğdu. Spartacus: Blood and Sand, yurdundan ve sevdiği kadından koparılan bir adamın, kanlı arenalarda küllerinden doğuş öyküsünü anlatıyor. O artık ateşli tutkuların esiri olmuş ve gaddarca yönetilen bir dünyada mücadele vermek zorunda. Spartaküs hayatta kalmak için sıradan bir adamdan ve bir gladyatörden çok daha fazlası olmalı. O, bir efsaneye dönüşmeli. Tarihin en asi kahramanı, televizyonu fethetmeye hazırlanıyor. Spartacus: Blood and Sand ile Romalıları dize getiren efsanenin doğuşuna tanıklık edeceksiniz. Galler kökenli Andy Whitfield'ın Spartacus'ü canlandırdığı yapımda, Türk izleyicilerin Xena / Zeyna olarak tanıdığı Lucy Lawless da rol alıyor. Kaynak: cnbce.com

Bu diziyi izledim
1. Sezon
13 Bölüm
2. Sezon
10 Bölüm
3. Sezon
10 Bölüm

Dizi hakkında ne dediler?

 1. @SPARTACUS

  Bence En Sağlam Dizidir. Karakterin tarihteki varlığı, hikayeye kendinizi dahada çok kaptırmanıza sebep oluyor.Kölelik sistemine karşı ilk ayaklanan Eşitlikçi,Özgürlükçü Liderdir.Bu yüzden dünyada Sol kesim tarafından benimsenmiştir.Güçlüden değil, haklıdan taraftır. Eğer o zamanlarda, Romayı yıkabilseydi, dünya çok farklı bir yer olacaktı. İyi Seyirler.

 2. @Bisca

  Bir diğer efsane dediğim dizi.

 3. @Miloss

  Efsane efsane efsane ..

 4. @Whowian

  bunu izlemeyen yabancı dizi izliyorum demesin

 5. @DanSchen

  Harika bir dizi. Başlamayı düşünenler daha fazla zaman kaybetmeden başlasın :)

 6. @KhalStark

  1 Game OF thrones
  2 supernatural
  3 spartacus

 7. @MYlcnS

  dünyada kim ne derse desin SPARTACUS 1 numara yok boyle dizi...

 8. @Hepsen

  Benim için efsane bir dizidir andy ölmemiş olsaydı cidden kült bir dizi olarak kalacak bir diziydi ama andy sonra pek ısınamadım açıkcası.

 9. @Nessie

  True blood ile başlayan "dizileri seks ve kan ile dolduralım ki izleme oranları artsın" furyasının devamıdır ve bir adım ötesidir.True blood'da çok orjinal bir senaryo ile karşı karşıyaydık; kan ve seks de gayet yakışıyordu bu senaryoya. profesyonelce kullanıldığından eğreti de durmuyordu.Spartacus ise, hem True blood'dan kendini ayırmak için hem de kurgusal (fictional) olmamak için, mekan ve zaman olarak Roma'yı seçmiş.Çok akıllıca bir seçim. zira, adamların amacı kan ve seks'i kullanmak. Roma dizisini izleyen bizler de biliyoruz tarih boyunca bu ikisini hat safhada, sistemli bir şekilde kullanan en büyük uygarlıklardan biridir Roma.Velhasıl kelam, seks, kan, vahşet kullanmak isteyen bir yapımcı için roma doğru bir tercih gibi.Bu durumun, diziye nasıl yansıtıldığına bakarsak, ben başarılı buldum.
  Sonuç olarak dizide seks sahneleri bol miktarda var.Ama sonuçta, dizinin geçtiği yer Roma.Normal karşılıyoruz.
  dizide kan ve vahşet var.Ama sonuçta, dizinin olayı gladyatörlük üzerinden ilerliyor.Normal karşılıyoruz. Eğlenmek için izlenebilir.Bence olur.

×