Favorilerime ekle

Stranger Things

2016 Dram, Fantastik, Korku 55 Dakika ABD Yönetmen: Matt Duffer, Ross Duffer, Shawn Levy IMDb: 8.9


Dizi 1980'li yıllarda New York eyaletine bağlı bir liman kasabası olan Montauk'ta geçmektedir. Genç bir çocuk gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Ailesi, arkadaşları ve yerel polisler çocuğun ortadan kaybolması ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatarak gerçeği açığa çıkartmaya çalışırlar. Olayın soruşturması derinleştikçe gizli hükümet deneylerinin yapıldığı olağanüstü bir gizemin içine çekilirler. Annesi (Winona Ryder) çocuğunu alabilmek için korkunç doğaüstü güçlerle yüzleşmek zorundadır. Aktör David Harbour kasabanın şerifi olarak dizide rol almaktadır.


Dizinin senaryosu ve yönetmenliği de Duffer kardeşler tarafından yapılmaktadır. Ayrıca Shawn Levy ve Dan Cohen'de yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir.

Oyuncu kadrosundaki isimler iki kez Oscar'a aday gösterilen, Altın Küre ödüllü oyuncu Winona Ryder (Show Me a Hero, Little Women), David Harbour (Law & Order), Matthew Modine (Weeds), Cara Buono (Mad Men), Finn Wolfhard, Millie Brown (Intruders), Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Natalia Dyer, Hali Jones ve Charlie Heaton (DCI Banks) olarak sıralanmaktadır.

Bu diziyi izledim
1. Sezon
8 Bölüm
2. Sezon
9 Bölüm

Dizi hakkında ne dediler?

 1. Bu yorum spoiler içeriyor okumak için tıklayınız.
  @saerqeto

  1.sezon iyide 2.sezon bu kadar çöp mü olur be **k

 2. @Ben Saksıyım

  Will'i çok seviyorum ya

 3. @uygaracar1

  Evet dizide çocuklar oynuyor, iyi iş çıkarıyorlar oyunculuk konusunda. Ama dizinin sıkıcı ve bir an önce geçsin dediğim çok sahnesi oldu. Bunu ilk 2 sezona bakarak söylüyorum. Konusu sıkıntılı ve 3. sezonda çekilmez bir hal alacağa benziyor. Umarım bir farklılık girer diziye..

 4. @Lucifel

  Üzerinizde etki bırakacak ve gelecek sezon için gün saydıracak kadar iyi bir dizi. Kısacası Netflix'in elinden çıkan en iyi yapım!

 5. @cosby166

  Harikaydı!

 6. @diabelixxx

  ssuperrr otesı

 7. @dukombo

  gerilimin tavan yaptığı anlarla dolu bir dizi...izlemezseniz hata edersiniz.

×